Blog

5 błędów popełnianych przy korzystaniu z szaf cargo

Szafy cargo są rozwiązaniem nie tylko modnym, ale i bardzo praktycznym. Wykorzystuje się je powszechnie w kuchniach, spiżarniach, a nawet garderobach czy łazienkach. Już na etapie montażu i planowania powinniśmy jednak skrupulatnie przemyśleć wszystkie ich elementy, aby mieć pewność, że w pełni skorzystamy z ich funkcjonalności. A jakie błędy możemy popełniać w czasie ich użytkowania?

Najczęstsze błędy, jakie popełniamy w czasie użytkowania szaf cargo

  1. Niecałkowite wykorzystanie dostępnej przestrzeni szafy cargo mają ułatwić nam przechowywanie oraz dostępność poszczególnych rzeczy czy produktów, jeśli przykładowo umieścimy w nich zbyt małe kosze, to można mówić nawet o marnotrawstwie.
  2. Nadmierne obciążanie poszczególnych carg - kosze, które znajdą się w poszczególnych szafkach, mają określony udźwig. Właśnie dlatego powinniśmy wcześniej zastanowić się, co chcemy w nich przechowywać i zweryfikować udźwig, aby mieć pewność, że nie dojdzie do usterki.
  3. Szarpanie i uderzanie w szafki – zastosowane mechanizmy sprawiają, że łatwo się one otwierają i domykają, wystarczy lekki docisk. Jeśli jednak będzie w nie mocno uderzać, czy szarpać, aby się otworzyły, to możemy doprowadzić do zniszczenia całego mechanizmu.
  4. Wkładanie mokrych naczyń i ścierek do szafek cargo – nawet jeśli mamy tak kosze lub wieszaki do ich rozmieszczenia, to musimy pamiętać, że taka szafka jest zamknięta, więc wilgoć się z niej nie wydostanie i może doprowadzić np. do pojawienia się szkodliwej pleśni.
  5. Używanie niezgodnie z przeznaczeniem – jeśli w naszych szafkach znajdują się określone kosze i systemy służące do przechowywania wskazanych produktów czy materiałów, to tak powinniśmy z nich korzystać. Inaczej możemy je uszkodzić. 

Czy warto zdecydować się na szafki cargo?

Są one szczególnie popularne w nowoczesnych kuchniach, gdyż zwiększają ich ergonomię, a także ułatwiają wykonywanie wielu czynności, sprawiają, że nawet głębokie części szafek mamy pod ręką. To rozwiązanie zwyczajnie się sprawdza, więc jest chętnie wybierane i szeroko polecane.

Wróć do bloga