Blog

Aż do sufitu? Jaka wysokość szaf cargo jest optymalna?

Szafki cargo to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zoptymalizować przestrzeń do przechowywania. Jaka ich wysokość jest jednak optymalna oraz dlaczego? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji na ten temat.

Szafy cargo dopasowane do potrzeb

Szafy cargo to w praktyce montowane na stelażach kosze oraz półki, które można wysuwać z szafki i tym samym mieć bardzo wygodny dostęp do znajdujących się wewnątrz przedmiotów. Ich rodzajów jest jednak wiele, co sprawia, że można z łatwością dopasować je do swoich potrzeb. W przypadku kuchni zazwyczaj są to cargo umieszczane pod blatem, które mogą mieć różną szerokość. Świetnie sprawdza się np. do przechowywania przypraw, ale także środków czystości czy nawet alkoholi. Na rynku dostępne są jednak również wysokie szafki cargo, które mogą pomieścić jeszcze więcej przedmiotów. Mogą mieć one nawet do 2,1 metra wysokości, choć nie zawsze są one maksymalnie praktyczne.

Optymalna wysokość szafek cargo

Jak wspomnieliśmy, takie szafki mogą mieć nawet nieco ponad 2 metry. Czy jednak są one praktyczne? Generalnie to zależy. W przypadku kuchni wysokie szafy cargo najlepiej posłużą do umieszczania na nich przedmiotów, z których korzysta się rzadziej i do których nie trzeba mieć tak dobrego dostępu. Na niższych poziomach warto natomiast umieścić przedmioty wykorzystywane na co dzień, zwłaszcza te wyciągane nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Dobierając wysokość takiej szafy, trzeba wziąć też pod uwagę swój wzrost. Jeśli sięganie na górne poziomy jest trudne, być może w kuchni nie warto inwestować w najwyższy wariant, praktyczny i funkcjonalny tylko z pozoru. W razie wątpliwości należy jednak skonsultować się z dobrym projektantem wnętrz lub samodzielnie oszacować swoje potrzeby w zakresie przechowywania.

Szafy cargo są wysoce praktyczne do przechowywania, zwłaszcza w kuchni oraz spiżarni. Przy ich wyborze kluczowe znaczenie ma jednak optymalna wysokość. Aby ją dobrać, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi fachowcami.

Wróć do bloga