Blog

Ciekawe rozwiązania do szafek narożnych

Małe przestrzenie kuchenne wymagają ergonomicznych i funkcjonalnych rozwiązań. Wymagają także wykorzystania każdego wolnego miejsca, stąd ogromna popularność w małych kuchniach szafek narożnych.

Jednak decydując się na ten typ mebli kuchennych musimy zdać sobie sprawę, że należy zastosować w nich specjalne kosze lub karuzele; tylko one bowiem umożliwią dostęp do całej zawartości szafki. Przyjrzymy się im bliżej.

Na karuzeli…szafki

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań do szafek narożnych są karuzele. Na rynku znajdziemy kilka ich modeli.

Możemy zatem zaopatrzyć nasze szafki narożne w stalowe karuzele, wykończone chromem. Ich maksymalne obciążenie wynosi do 10 kg, a w skład zestawu wchodzi chromowana półka, zawias mocujący półkę do korpusu, plastikowy haczyk do frontu oraz zestaw montażowy. Minimalna głębokość korpusu to 500 mm. Wraz z otwarciem frontu szafki następuje obrót karuzeli.

Inny model karuzeli do szafek to karuzele, wytrzymujące obciążenie nawet do 20 kg, dzięki czemu możemy układać na nich ciężkie garnki oraz wyposażone w pełne dna, wyłożone antypoślizgową matą.

Zamiast karuzeli

Jeśli nie przekonują cię karuzele do szafek, skorzystaj z innego rozwiązania, czyli koszy do szafek narożnych. Wykonane z wytrzymałe, odpornej na korozję, a jednocześnie niezwykle eleganckiej stali, wykończonej chromem, są lakierowane są na uniwersalny, szary kolor. Ich maksymalne obciążenie wynosi 5 kg na każdy kosz. Dzięki pełnemu dnu możemy układać w nich różnorodne produkty.

Kolejną zaleta omawianego rozwiązania jest wyposażenie koszy w system tłumionego domyku.

Ponadto takie rozwiązanie pomaga utrzymać ład i porządek w kuchni, a także zapanować nad bałaganem. Szafki narożne oszczędzą w kuchni cenną przestrzeń, zwłaszcza, jeśli kuchnia jest mała, a ich wyposażenie w kosze oraz karuzele sprawi, że zmieścimy w nich dużo więcej produktów spożywczych lub naczyń kuchennych, aniżeli mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Dlatego warto przemyśleć ich zakup.   

Wróć do bloga