Blog

Co najczęściej przechowujemy w garderobie?

Wyposażenie garderoby powinno być dobrane do przedmiotów, które zamierzamy w niej przechowywać. W szafie wnękowej zwykle trzymamy ciuchy i bardzo często jest to także sezonowa odzież wierzchnia. W przypadku wydzielonych pomieszczeń na garderoby dysponujemy zdecydowanie większą ilością wolnego miejsca, dlatego wówczas warto przewidzieć także półki na buty, uchwyt deskę do prasowania, a także różne drobne sprzęty, które warto mieć zawsze pod ręką.

U osób, które na co dzień zobligowane są do noszenia stroju oficjalnego, doskonale sprawdzi się pantograf lub wieszak wysuwany na spodnie, a także wysuwane półki na buty. Warto zainwestować w kosze na bieliznę i ręczniki oraz organizery na drobne akcesoria.

Praktyczne wyposażenie garderoby

Pojemna i funkcjonalna garderoba ułatwi zachowanie porządku w domu, ale aby się tak stało, to garderobę trzeba odpowiednio wyposażyć. Podstawa to oczywiście półki na ubrania i drążki na wieszaki, które doskonale sprawdzają się w szafach systemowych, których zabudowa sięga od sufitu do podłogi. Drążki można zamontować jeden nad drugim przy zachowaniu 110 cm odległości. Ciekawym rozwiązaniem jest wysuwany drążek ubraniowy, na którym ubrania zawiesza w kierunku drzwi. Dzięki prowadnicom drążek można wysunąć poza obręb szafy, co znacznie ułatwia dostęp do elementów garderoby.

W każdej garderobie powinny znaleźć się szuflady, w których można przechowywać bieliznę lub akcesoria odzieżowe. Do segregacji dobrze sprawdzają się organizery, które ułatwiają przechowywanie i pozwalają zachować porządek w szufladach. Warto także zadbać o przygotowanie miejsca na buty – ciekawym rozwiązaniem są wysuwane półki na buty na prowadnicach. Obuwie niszczy się, jeśli jest niewłaściwie przechowywane – zawsze powinno być czyste i suche a cholewka wyprostowana.

Wróć do bloga