Blog

Czego nie powinno się przechowywać w koszach do szafek?

Organizacja kuchni bywa trudna, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń. Zdarza się też, że aby zagospodarować jak najwięcej miejsca, montujemy szafki narożne, w których zwykle trudno umieścić wiele przedmiotów. W takich przypadkach wygodne może okazać się zastosowanie koszy do szafek, dzięki którym zyskać możemy trochę dodatkowego miejsca. Jednak z uwagi na ich ograniczenia, na przykład dotyczące udźwigu produktów, nie wszystko można na nich przechowywać. Do czego mogą się przydać?

Waga produktów

Planując, w jaki sposób zagospodarujemy kosze do szafek, warto zwrócić uwagę na to, ile ważą przedmioty, które chcielibyśmy tam umieścić. Producent w przypadku każdego modelu deklaruje jej maksymalne obciążenie, którego nie należy przekraczać. Niektóre półki utrzymają 10 kilogramów, inne 30. Właśnie dlatego warto rozmieścić asortyment w przemyślany sposób i sprzęty o większej wadze przechowywać na tych półkach, które bez problemu utrzymają ich ciężar, a na te, które są w stanie przechować mniej, umieścić na przykład zapasy makaronu czy innego jedzenia o mniejszych gabarytach. Podobnie jest w przypadku koszy do garderoby. Zwykle dedykowane są one do przechowywania konkretnych tekstyliów, na przykład spodni lub ręczników. W tym przypadku również warto zwrócić uwagę na to, jakie ilości możemy tam umieścić, by przechowywanie było bezpieczne.

Sposób ułożenia

Wyposażenie garderób i kuchni w kosze do szafek może okazać się bardzo wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu zyskamy sporo dodatkowego miejsca. Jednak oprócz tego, jak dużo przedmiotów w nich umieścimy, ważny jest jeszcze sposób ich ułożenia. Należy na niego uważać, szczególnie planując zagospodarowanie szafek obrotowych. Ułożenie rzeczy (zwłaszcza szklanych) piętrowo może okazać się problematyczne podczas codziennego użytkowania. Dlatego ułożenie kilku talerzyków czy kieliszków na sobie może okazać się kiepskim pomysłem. Mowa tutaj o praktycznym korzystaniu z szafki, w której znajduje się kosz z taką „konstrukcją” - może ona nie być zbyt stabilna, co grozi potłuczeniem znajdujących się na niej przedmiotów. Dlatego szkło lepiej ułożyć w szafkach znajdujących się nad blatami.

Wyposażenie kuchni i garderoby w akcesoria meblowe w postaci koszy czy wysuwane wieszaki jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które wpływa na porządek i organizację w domu. W naszym sklepie znajdziecie Państwo wiele ciekawych rozwiązań, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wróć do bloga