Blog

Dlaczego szafy cargo to świetnie rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń?

We współczesnych aranżacjach mieszkań coraz częściej stawia się na mały aneks kuchenny w salonie, aniżeli na oddzielne pomieszczenie przeznaczone na kuchnię. W związku z tym układ musi być doskonale przemyślany, aby przestrzeń kuchenna pozostała w pełni funkcjonalna. W zagospodarowaniu całości bardzo pomocnym rozwiązaniem mogą okazać się szafy na prowadnicach cargo. Dowiedz się więcej, jak można wykorzystać ten rodzaj szafy w swoim mieszkaniu.

Funkcjonalne rozwiązanie dla aneksu kuchennego

Szafa cargo to rodzaj szuflady na wyciąganych prowadnicach. Całość przymocowana jest do frontu, a „otwarcie” szafy wysuwa jednocześnie wszystkie półki - które są najczęściej w formie metalowych/plastikowych koszy lub zwykłych półek. Szafy cargo występują przeważnie w wariancie wysokim (czyli na całą wysokość zabudowy), ale również w wersji podblatowej.

Swoją funkcjonalność zawdzięczają przede wszystkim temu, że mimo wykorzystania wąskiej przestrzeni (najwęższe szafki osiągają wymiar zaledwie 15 cm szerokości), szafy są w stanie pomieścić dużą ilość produktów i sprzętu kuchennego. Co więcej, niezależnie od obciążenia, charakteryzują się płynnym i lekkim ruchem przy wysuwaniu, a także cichym domykiem.

Innym atutem jest łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy. Dzięki wysuwanym prowadnicom, nie musimy męczyć się wyciąganiem produktu z głębi szafki, lecz mamy ułatwione dojście z każdej strony. W związku z powyższymi cechami, szafy na prowadnicach cargo idealnie nadają się do niewielkich przestrzeni, w których liczy się każdy centymetr zagospodarowania. Pomagają w estetyczny i funkcjonalny sposób przechowywać różnego rodzaju elementy, z których na co dzień korzysta się w kuchni.

Co najczęściej przechowywane jest w szafach cargo?

Nie bez powodu szafy typu cargo często nazywane są szafami gospodarczymi - najczęściej spełniają one bowiem funkcję domowej spiżarni. Wąska przestrzeń idealnie sprawdza się do przechowywania butelek, słoików, przypraw, a także różnego rodzaju produktów spożywczych. Szersze warianty nadają się natomiast do trzymania w nich chociażby garnków oraz patelni. Możliwości jest wiele: to przede wszystkim od użytkownika zależy, jak zagospodaruje daną przestrzeń.

Wróć do bloga