Blog

Dlaczego warto wyposażyć szafę w drążek teleskopowy?

Funkcjonalna szafa lub garderoba to sposób na uniknięcie częstych problemów, które związane są z przechowywaniem ubrań. Drążek teleskopowy, inaczej pantograf, to jedno z dostępnych rozwiązań, które sprawia, że przestrzeń przeznaczona do przechowywania ubrań może zostać maksymalnie wykorzystana. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na montaż drążka teleskopowego w szafie lub w garderobie.

Przechowywanie ubrań nie musi być trudne…

Nowoczesne akcesoria do szaf i garderób ułatwiają nie tylko przechowywanie ubrań, ale także wpływają na komfort życia. Właściwie przechowywane ubrania nie wymagają czasochłonnego prasowania, na długo zachowują piękny wygląd oraz są dobrze widoczne i łatwo dostępne. Nie każda szafa jest jednak funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem. Typowe meble cechują się niewielką pojemnością, dlatego coraz częściej inwestujemy w rozwiązania szyte na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, decydując się np. na zabudowę wnęk, zakup szaf na wymiar oraz zagospodarowanie części pomieszczenia na garderobę. To doskonałe sposoby na przechowywanie ubrań zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i dużych domach. Trzeba jednak pamiętać, że o funkcjonalności szafy decyduje nie tylko jej wielkość, ale także wyposażenie. Nawet w ogromnej garderobie możemy mieć problem z przechowywaniem ubrań, jeżeli nie zostanie ona wyposażona w nowoczesne, ułatwiające życie akcesoria. Jednym z godnych uwagi elementów wyposażenia szaf i garderób jest drążek teleskopowy, czyli pantograf. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w przypadku szaf o różnej szerokości oraz wysokości, gwarantując bezproblemowe przechowywanie ubrań na wieszakach oraz maksymalne wykorzystanie przestrzeni szafy.

Jakie są zalety montażu drążka teleskopowego?

Drążek teleskopowy to bardzo ważny element wyposażenia funkcjonalnej szafy. Dzięki niemu nie tylko zyskujemy niezbędne miejsce do przechowywania ubrań na wieszakach, ale także mamy do nich łatwy dostęp w przypadku wysokich szaf, które powstają np. we wnękach ściennych. Drążek teleskopowy umożliwia nam sięganie po powieszone na nim ubrania, bez konieczności korzystania ze stołka lub drabinki, co ma wpływ nie tylko na naszą wygodę, ale także bezpieczeństwo. Poręczny uchwyt umożliwia opuszczenie drążka w celu zdjęcia lub powieszenia na nim ubrań oraz ponowne umieszczenie go w pozycji wyjściowej. Rozwiązanie to można dopasować do szaf o różnej szerokości, co jest dodatkową zaletą montażu pantografu. Co więcej, okazuje się on jedynym sposobem na uniknięcie powstawania zagnieceń i trudnych do usunięcia zabrudzeń na długich sukienkach, spódnicach i płaszczach. które w przypadku korzystania z typowego drążka na ubrania, dotykają podłogi. Decydując się na montaż drążka teleskopowego, możemy zyskać dodatkową, cenną przestrzeń do przechowywania ubrań oraz znacząco ułatwić sobie życie.

Wróć do bloga