Blog

Jak efektywnie rozplanować wnętrza szaf?

Wnętrze każdej, nawet najmniejszej szafy da się efektywnie rozplanować pod warunkiem, że ma się do tego odpowiednie akcesoria. Pożegnaj się z chaosem w swojej szafie i sprawdź proponowane przez nas rozwiązania.

Jakie akcesoria pomogą ci utrzymać porządek w szafie?

Dobrze, aby projektowana przez ciebie szafa miała nie tylko wieszak na ubrania, lecz również półki, na których poukładać można na przykład grubsze, zimowe swetry. Ciekawym rozwiązaniem są specjalne pokrowce na ubrania oraz wiszące organizery z przegródkami. Tam zmieścisz wszystkie drobiazgi, takie jak na przykład akcesoria do włosów, wstążki, ramiączka do staników, gumki do włosów czy skarpetki. Wyposaż swoją szafę w system szuflad i nie zapomnij o wysuwanych wieszakach na spodnie lub na paski i krawaty. Porządek pomogą zaprowadzić także wysuwane kosze na bieliznę oraz półki na buty. 

Jakie rozwiązanie jest najlepsze do małych szaf?

Wnętrze dużej szafy stosunkowo łatwo jest rozplanować, zmieszczą się w niej bowiem zarówno półki, jak i wieszaki czy szuflady. Problemem są wnętrza małych szaf; na szczęście istnieje jego rozwiązanie, czyli oferowany przez naszą firmę pantograf. Jest to drążek teleskopowy o regulowanej szerokości. Pantografy wyposażone zostały dodatkowo w amortyzatory tłokowe, zapewniające szybki powrót drążka do pozycji pionowej. Niewykorzystywany nie zajmuje miejsca, co pozwala w sposób optymalny wykorzystać powierzchnię szafy. Polecamy je zwłaszcza do:

  • szaf na wymiar,
  • szaf wnękowych,
  • szaf z drzwiami przesuwnymi,
  • szaf z otwieranymi skrzydłami.

Jak zamontować pantograf?

Sposób montażu oferowanego przez nas wysuwanego drążka jest bardzo prosty; wystarczy przytwierdzić go do bocznych ścianek szafy. W pozycji złożonej powinien znajdować w odległości 5 cm od sufitu szafy. Przestrzeń przed szafą powinna wynosić natomiast około 20-25 cm, aby można był swobodnie nim operować w pozycji rozłożonej. Pamiętaj również, że minimalna głębokość szafy powinna wynosić 60 cm.

Wróć do bloga