Blog

Jak przechowywać bieliznę? Propozycje i sugestie

Za każdym razem, gdy posprzątamy w swojej szafie lub garderobie, obiecujemy sobie, że nigdy więcej nie dopuścimy w niej już do bałaganu. Mimo szczerych chęci nie zawsze jednak nam się to udaje. Często wyciągamy ubrania z szafy w pośpiechu lub zmęczeni wkładamy do niej wyprane rzeczy. Nie wiadomo kiedy, bałagan wkrada się sam. Duży problem sprawia bielizna, której nie da się poukładać w równe kupki. Jak najlepiej ją przechowywać? Sprawdźmy!

Domowym sposobem

Bieliznę warto przechowywać w pojemnikach bez wieka. Najlepszym pomysłem jest przeznaczenie jednego pojemnika na jeden typ bielizny, np. oddzielny pojemniki na skarpetki, biustonosze i majtki. Pojemnikami mogą być plastikowe kosze dostępne w każdym większym supermarkecie, a nawet ozdobne kartonowe pudełka. Jeśli wybierzemy każde w innym kolorze, łatwiej będzie nam wrzucać dany element bielizny do właściwego pojemnika. Pudełko lub kosz łatwo wyjąć z szafy, gdy chcemy w nim poszukać np. konkretnego koloru bielizny, lub wyjąć jej większy zapas na długi urlop.

Dodatkowe szuflady

Osoby, które dopiero planują swoją szafę w zabudowie, często decydują się na zamówienie dodatkowych szuflad, właśnie w celu przechowywania w nich bielizny. To rozwiązanie wygodniejsze niż wyżej wspomniane pudełka, jednak również posiadające wady. Aby zobaczyć, co znajduje się w danej szufladzie, trzeba ją odsunąć. Szuflady są zazwyczaj stosunkowo płytkie i przeszukiwanie ich prowadzi do wypadania ich zawartości na podłogę.

Nowoczesne kosze

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz wyposażenie garderoby musi być jak najbardziej praktyczne. Dlatego w szafach montuje się dedykowane wysuwane kosze na bieliznę. Przypominają one głębokie szuflady wykonane z siatki. Właściciel garderoby widzi, co się w nich znajduje, może także wygodnie przeglądać ich zawartość. Wysuwane kosze na bieliznę wyglądają przy tym schludnie i nowocześnie. Ażurowa konstrukcja pozwala też na wygodne przechowywanie ręczników czy pościeli. Dzięki niej łatwo jest znaleźć wszystkie elementy interesującego nas kompletu.

Wróć do bloga