Blog

Jak urządzić garderobę w wąskim przedpokoju?

Garderoba w mieszkaniu, czy też w domu to przede wszystkim wygoda i możliwość poprawy ergonomii w wykorzystaniu przestrzeni domowej. Istotą dobrze wykonanej garderoby jest odpowiedni projekt pod względem rozmieszczenia półek, szafek, szuflad, celem zyskania maksymalnie dobranej do potrzeb własnych miejsca na przechowywanie odzieży, bielizny pościelowej, czy też zapasowych kompletów poduszek, kołder. W jaki sposób zagospodarować korytarz?

Jak wykonać funkcjonalną garderobę?

Nim zacznie się praca nad projektem garderoby, zmierzająca do uzgodnienia ile danego systemu do przechowywania przedmiotów dnia codziennego, potrzeba dobrze jest przede wszystkim przejrzeć szafy, półki, by poznać rozwiązania, jakich się potrzebuje. Nie ma nic gorszego niż zakup garderoby na tzw. oko, czyli określając hipotetyczną ilość potrzebnych szuflad, drążków do wieszania odzieży, czy półek. W dobrze wykonanym projekcie garderoba wykorzysta każdy skrawek przestrzeni w maksymalny dla siebie sposób — zarówno jeśli chodzi o np. głębokość półek, jak i ich ilość, czy wysokość Ich ilość powinna być dostosowana do potrzeb. Warto wykorzystywać nowoczesne systemy przechowywania odzieży w postaci wieszaków na spodnie, czy pantografów, czyli teleskopowych drążków do szafy, które pozwalają wieszać rzadziej używane ubrania na znacznej wysokości, zostawiając przestrzeń na wysokości wzroku u zasięgu rąk dla odzieży codziennej, służbowej.

Jak urządzić wąski przedpokój?

W wąskim przedpokoju warto pokusić się o zabudowy ścienne o głębokości 40 cm, które pozwolą uporządkować odzież i przedmioty codziennego użytku bez ryzyka zajmowania zbyt dużej ilości miejsca. Tych wymiarów mebel pomieści wiele ubrań wierzchnich, butów i różnych akcesoriów bez utraty jego funkcjonalności — pozostawi korytarz uporządkowany, a odpowiednio dobierając fronty mebli, może optycznie powiększyć przestrzeń usuwając z niego wrażenie zagracenia, zostawiając swobodny ciąg komunikacyjny dla domowników.

Wróć do bloga