Blog

Jak zapobiegać hałasowi w trakcie domykania szafek cargo?

Szafki cargo cieszą się coraz większą popularnością, głównie dzięki ich praktyczności i uniwersalności. Pozwalają przechowywać duże ilości produktów, sprzętów i artykułów, zajmując przy tym niewiele miejsca. Są łatwe w czyszczeniu, pasują zarówno do nowego, jak i bardziej tradycyjnego wystroju oraz sprzyjają nowym możliwościom aranżacyjnym. Nowoczesne rozwiązania eliminują problem hałaśliwego zamykania szafek.

Szafki cargo – skąd taka popularność tego typu mebli?

Przeglądając ofertę dostawców praktycznych rozwiązań do kuchni, to szafki cargo cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Szczególnie wysokie modele, które docenią właściciele niewielkich rozmiarów kuchni np. w blokach mieszkalnych. Wyposażone są w systemy szufladowe, kosze do szafek narożnych czy gładko przesuwające się prowadnice, które sprawiają, że korzystanie z nich jest prawdziwą przyjemnością.

Przechowywanie produktów na kilku poziomach oraz łatwość dostępu do nich to kolejne zalety wymieniane przez użytkowników tego typu rozwiązań. Dzięki temu łatwo kontrolować ilość produktów i uzupełniać braki na bieżąco. Poza tym szuflady nie wymagają użycia większej siły do ich wysunięcia. To idealne rozwiązanie do kuchni, spiżarni oraz pomieszczeń, gdzie konieczne jest przechowywanie wielu artykułów.

Hałas przy otwieraniu szafek cargo – czy jest to problem?

Niektóre osoby powstrzymują się przed zakupem tego typu szafek z obawy, że ich zamykanie generuje hałas, który może być nieprzyjemny, szczególnie jeśli szafki używane są w ciągu dnia kilka razy. Nic bardziej mylnego. Szafki cargo wyposażone są w tzw. cichy domyk. Czyli, nawet jeśli na półkach znajdują się duże ilości cięższych produktów, zamykanie i otwieranie szafek jest bardzo płynne i całkowicie pozbawione jakiegokolwiek hałasu. Szuflada spowalnia tuż przed ostatecznym domknięciem i dzięki temu unikamy również rysowania powierzchni, frontów oraz zużycia się zawiasów. Tłumione domykanie występuje we wszystkich modelach szafek, dzięki czemu mamy pewność, że cały system będzie do siebie pasował i zapewnimy sobie łatwy dostęp do każdego rodzaju produktów.

Wróć do bloga