Blog

Jak znaleźć dobre miejsce na przechowywanie butów?

Przechowywanie butów jest problemem nie tylko mieszkańców małych mieszkań. Także w dużych domach często borykamy się z problemem porozrzucanego po przedpokoju lub korytarzu obuwia, które nie tylko wpływa na estetykę przestrzeni, ale także niszczy się na skutek niewłaściwego przechowywania. Wyjaśniamy, w jaki sposób i gdzie przechowywać buty.

Wyposażenie garderoby, które ułatwia przechowywanie butów

Coraz częściej korzystamy z nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają dopasować szafę lub garderobę do indywidualnych potrzeb. To spore ułatwienie w przypadku przechowywania butów, bo możemy nie tylko zadbać o stan obuwia, zapobiegając powstawaniu zagnieceń i zabrudzeń, ale także bez problemu znaleźć właściwą parę butów. Doskonale w przypadku często używanego obuwia sprawdzają się wysuwane półki na buty, które montowane są w szafie lub garderobie. Przestrzeń przeznaczoną do przechowywania odzieży i obuwia możemy dowolnie dostosować do naszych potrzeb, montując półki na odpowiadającej nam wysokości.

Przechowywanie butów – jak robić to właściwie?

Każdy z nas ma przynajmniej kilka par butów na każdą porę roku oraz na różne okazje. Z niektórych korzystamy sporadycznie, inne nosimy niemal codziennie, często borykając się z problemem ich przechowywania. Otwarte półki w przedpokoju, nie są dobrym miejscem do przechowywania obuwia. To samo tyczy się ustawiania butów na posadzce lub przechowywania ich w ciasnej szafce na buty. Zarówno codzienne, jak i wyjściowe obuwie wymaga odpowiedniego przechowywania, nie tylko w celu utrzymania porządku, ale także zapobiegania niszczeniu się butów. Jeżeli dbamy o obuwie, może ono nam służyć przez długie lata, nie tracąc ładnego wyglądu.

Gdzie przechowywać buty?

Buty powinny być przechowywane we właściwie przystosowanej przestrzeni szafy lub garderoby. Odpowiednie półki na buty zapobiegają ich niszczeniu oraz pomagają utrzymać porządek. Jeżeli posiadamy bardzo dużo par butów, które rzadko zakładamy, warto przechowywać je w zamkniętych, przezroczystych lub opisanych pudełkach. W takim przypadku doskonale sprawdzą się dodatkowe półki w szafie lub w garderobie, bo zabezpieczone opakowaniem pary butów możemy ustawić jedne na drugich. Nowoczesna garderoba to dobry wybór do małych i dużych przestrzeni mieszkalnych. Możemy zdecydować się na jej urządzenie nie tylko w sypialni lub wolnej części innego pomieszczenia, ale także w przedpokoju. Najważniejszy w tym przypadku jest projekt, który pomoże w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Brak miejsca nie musi wiązać się z bałaganem. W bardzo ciasnej przestrzeni możemy przechowywać buty, z których na co dzień nie korzystamy, np. na zamontowanych pod sufitem półkach, a obuwie, które na co dzień nosimy, mieć zawsze pod ręką w odpowiednio dopasowanej do ilości miejsca garderobie lub szafie.

Wróć do bloga