Blog

Jakie jest zastosowanie szaf cargo w kuchni?

Szafy cargo z pełnym przekonaniem możemy nazwać hitem z zakresu funkcjonalnego wyposażenia kuchni. Jest to praktyczne i ergonomiczne rozwiązanie, które ułatwia przechowywanie różnego rodzaju akcesoriów. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jakie jest zastosowanie szafek cargo, przygotowaliśmy ten artykuł, w którym spróbujemy wyjaśnić, na czym właściwie polega ten system.

Specyfika funkcjonalnych szafek cargo

Szafy cargo opierają się na specjalnym systemie montowanym we wnętrzu mebli, głównie kuchennych. Zwykle składają się z ramy przytwierdzonej do boków lub sufitu szafy, a cała konstrukcja utrzymuje się na wysuwanych prowadnicach. W całym systemie najczęściej bardzo ważną rolę odgrywają różnorodne kosze i pojemniki, które przeznaczone są do bezpośredniego umieszczania produktów.

Szafy cargo możemy podzielić na wysokie i niskie. Wysokie szafy cargo, które znajdują się w ofercie WIRELI, służą do przechowywania większej ilości produktów lub akcesoriów. Są najczęściej stosowane w kuchniach, ponieważ nawet w małych pomieszczeniach umożliwiają przemyślane rozplanowanie przestrzeni, a ze względu na swoją dużą pojemność mogą pełnić funkcję spiżarni. Ich wysokość sięga od podłogi do krawędzi górnej zabudowy. Zazwyczaj front takiej szafki wysuwa się wraz z całym systemem stanowiącym wnętrze. Dzięki temu umożliwiony jest swobodny dostęp do zawartości, bez konieczności sięgania po produkty do wnętrza szafy, jak bywa w przypadku standardowych mebli.

Z kolei szafki cargo niskie to konstrukcja podblatowa, znacznie mniejsza, ale również stanowiąca doskonałe miejsce do przechowywania akcesoriów kuchennych, produktów spożywczych czy nawet garnków.

Zalety zastosowania szafek cargo w kuchni

Szafki cargo sprawdzą się w każdej kuchni, zarówno tej dużej, jak i niewielkiej. O ich zastosowaniu warto pomyśleć już na etapie urządzania pomieszczenia i doboru mebli. Dzięki temu będzie można odpowiednio dostosować rozmiar szafki cargo, a także funkcje innych mebli znajdujących się w kuchni.

Szafki cargo to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Możliwość pełnego wysuwania zapewnia bezproblemowy dostęp do zawartości szafki, bez konieczności schylania się czy sięgania w jej głąb. Takie systemy zapewniają też wgląd w zawartość szafy oraz łatwe wyjmowanie produktów.

Co więcej, nowoczesne szafki cargo mogą być wyposażone w szereg innych udogodnień. Zastosowane w nich prowadnice pozwalają na bardzo lekkie otwieranie i wysuwanie szafki i zamykanie jednym pchnięciem frontu.

Wróć do bloga