Blog

,,Karuzele" w aranżacjach szafek. Co to takiego?

Kuchnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu. W niej spędzamy wiele czasu na rozmowach, przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Warto więc zadbać o jej estetykę i funkcjonalność.

Jak zorganizować miejsce do przechowywania rzeczy w kuchni?

Urządzając kuchnię, chcemy, aby to miejsce ładnie się prezentowało, a przede wszystkim było funkcjonalne. Jest wiele sposobów, które pozwalają wykorzystać maksymalnie miejsce i umożliwiają swobodny dostęp do każdej szafki. Warto, aby projektując wnętrze kuchni z firmą Wireli, dobrze przemyśleć jakie szafki i półki chcemy. Ważny jest rozmiar poszczególnych mebli, ich ilość oraz kolor. Wnętrza szafek powinny odpowiadać naszym wymaganiom. Wysuwane elementy, koszyki na prowadnicach, szuflady czy szklane półki doskonale się sprawdzają. Zazwyczaj decydujemy się na montaż szafek dolnych i górnych. W tych pierwszym przechowujemy przedmioty, które wykorzystujemy codziennie i potrzebujemy szybko i łatwo po nie sięgnąć. W szafkach górnych, do których mamy nieco trudniejszy dostęp, umieszczamy urządzenia, z których korzystamy rzadziej.

Co to są "karuzele" w aranżacjach szafek?

Dużą wagę przykładamy do aranżacji kuchni. Rozważamy wiele opcji dotyczących estetyki, funkcjonalności, kolorów, mebli. Wiele zależy od tego, jakiej wielkości jest pomieszczenie. Jeśli mamy mało miejsca, a dużo przedmiotów do schowania możemy zaplanować szafkę narożną. Cieszącym się uznaniem wielu klientów do takich szafek są karuzele, czyli półki umieszczone na pionowym drążku. Dzięki temu, że możemy obracać nimi jak karuzelą, mamy swobodny dostęp do wszystkich przyborów kuchennych. Rozwiązania takie są bardzo praktyczne, ponieważ gwarantują wiele miejsca na każdej stronie. Karuzele możemy montować nie tylko w szafkach stojących, ale i wiszących. Wieszane na ścianie będą to szafki o mniejszej średnicy, ale również one zdecydowanie ułatwiają ułożenie przedmiotów, do których łatwo się dostać. Dzięki takim rozwiązaniom szybko znajdziemy potrzebne produkty spożywcze, naczynia czy sprzęt kuchenny.

Wróć do bloga