Blog

Podblatowy czy wolnostojący - jaki kosz na odpadki wybrać?

Estetyczna kuchnia to nie tylko odpowiednio dobrane meble kuchenne i sprzęt AGD. Na wizualny odbiór kuchni mają także wpływ detale, takie jak np. organizacja przestrzeni do wyrzucania i składowania śmieci. Oferta rynkowa systemów do segregacji odpadów kuchennych jest bardzo szeroka. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym rozwiązaniom, czyli koszom pod zlewozmywak oraz koszom wolnostojącym. Jaki kosz na odpadki wybrać i jakimi kryteriami kierować się przy wyborze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz we wpisie na naszym blogu.

Kosze na śmieci pod zlewozmywak

Wysuwane kosze pod zlewozmywak, zwane również koszami podblatowymi, to jedno z najwygodniejszych dostępnych na rynku rozwiązań. Otwierając szafkę wysuwamy cały kosz i mamy dostęp do wszystkich pojemników, co ułatwia segregację odpadów. Kosz wykorzystuje prowadnice z cichym domkiem, dzięki czemu można go w łatwy sposób wysuwać i zamykać.  

Dużą zaletą koszy podblatowych na prowadnicach jest to, że wysuwają się poza blat, co ułatwia ich zapełnianie, jak i opróżnianie.

Kosze na śmieci wolnostojące

Kosze na śmieci wolnostojące są zazwyczaj tańsze, niż systemowe rozwiązania podblatowe. Nie są tak wygodne w użytkowaniu, lecz mogą być ciekawym elementem aranżacji wnętrza. Designerskie kosze na śmieci, projektowane są po to, by przyciągać wzrok. Kosze wolnostojące, przeznaczone do eksponowania w kuchni są wyposażone w uchylne wieko otwierane naciśnięciem dłoni lub w mechanizm pedału nożnego, którego naciśnięcie otwiera dostęp do kosza. Kosze wolnostojące zazwyczaj są wykonane ze stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych. Materiały te umożliwiają łatwe utrzymanie kosza w czystości, a jednocześnie nadają mu atrakcyjny wygląd.

Jaki kosz na śmieci wybrać?

Wybór kosza na śmieci nie jest tak prosty, jak by się mogło wydawać. Kosze wolnostojące zajmują więcej miejsca, ale też są zazwyczaj bardziej pojemne, niż kosze podblatowe. Z drugiej strony, nie zawsze chcemy, by kosz rzucał się w oczy, szczególnie kiedy w domu są dzieci. Jeśli kosz ma być dyskretnie ukryty, a jednocześnie ma być wygodny w użytkowaniu, warto wybrać rozwiązania Wireli. W ofercie firmy Wireli znajdziesz szeroki asortyment wysuwanych koszy na śmieci pod zlewozmywak. Solidne pojemniki wytrzymują nawet duże ciężary, a zastosowane w nich pokrywy ograniczają rozprzestrzenianie się przykrych zapachów. Starannie zaprojektowane i wykonane kosze Wireli umożliwiają dbanie o środowisko w wyjątkowo wygodny i łatwy sposób.

Wróć do bloga