Pantografy

Pantografy do szaf

Pantograf to inaczej opuszczany drążek, na którym można umieścić wieszaki z ubraniami. To doskonałe rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się w każdej garderobie, szafie czy wnęce. Pozwala dobrze wykorzystać przestrzeń i jednocześnie uporządkować ją. Mechanizm pantografu jest prosty, ale dostęp do ubrań jest bezproblemowy. To niestandardowe rozwiązanie sprawi, że przestrzeń w szafach dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki tym specjalnym drążkom teleskopowym można poczuć, że wreszcie wszystkie ubrania są pod kontrolą.

Zalety pantografów

Posiadaczom wysokich pomieszczeń i umieszczonych w nich równie wysokich szaf podwoić przestrzeń do przechowywania pomoże pantograf, czyli drążek teleskopowy do szafy. Dzięki pantografowi ubrania mogą być zawieszone na znacznej wysokości. W razie potrzeby wystarczy pociągnąć bowiem za rączkę, by umożliwić sobie wygodny dostęp do odzieży. Pantograf, dzięki amortyzatorowi tłokowemu, automatycznie i płynnie wraca również do pozycji pionowej.

Budowa pantografów nie jest skomplikowana, a sam montaż dla wprawnego fachowca nie powinien zająć więcej niż pół godziny. Szerokość drążka teleskopowego bez większych trudności można dopasować do własnych potrzeb. Przyjmuje się jednak, że minimalnie powinien mieć 45 cm szerokości. Do montażu pantografu nie potrzeba wysoce wyspecjalizowanego sprzętu. Wystarczą tak naprawdę:

  • poziomica,
  • wkrętarka,
  • wkręty,
  • punktak.

Takie rozwiązanie sprawi, że dostęp do ubrań w garderobie będzie w pełni swobodny. Pantografy polecane są w szczególności dla osób, które mają niższy wzrost, są niepełnosprawne lub posiadają szafy wykonane na wymiar. Już przy projektowaniu mebli warto wziąć pod uwagę zakup dodatkowych elementów wyposażenia, które pozwolą jeszcze lepiej zarządzać przestrzenią. Dzięki pantografom wysokie szafy wnękowe stają się nie tylko pojemne, ale także bardzo praktyczne. Zapraszamy do poznania oferty prowadnic do szafek narożnych oraz segregatory odpadów.